Компанія Інноваційні Освітні Рішення на базі наборів LEGO Education розробила програму розвитку креативних і конструкторських здібностей для дітей дошкільного віку “Творче конструювання для дітей 2-6 років” (9500 грн).

Головною метою програми є розвиток креативності та збагачення творчого досвіду у дітей дошкільного віку в процесі ігрової і конструкторської діяльності з LEGO®.
Маленькі учні граються, створюють конструкції, досліджують їх, і, при цьому, отримують уявлення про облаштування світу людей, природи, предметів; вчаться аналізувати інформацію, робити висновки, працювати у команді.

Творче конструювання  розраховане на роботу з дітьми двох вікових категорій: від 2 до 4 років, та від 4 до 6 років. Для дітей віком від 2 до 4 років розроблено 72 заняття тривалістю 30 хвилин. Для дітей від 4 до 6 років розроблена аналогічна кількість занять тривалістю 45 хвилин.

Структурою програми передбачено розподіл навчального матеріалу за освітніми напрямами:
1. «Пізнання світу»
2. «Логіка і математика»
3. «Комунікація і мовлення»
.

Напрям «Пізнання світу» спрямовано на ознайомлення із облаштуванням навколишнього світу, формування уявлень про світ людей, природи, предметів, техніки і культури. Напрям «Логіка і математика» містить завдання на вивчення основних математичних понять, розвиток сенсорики, розв’язування простих задач, пов’язаних із практичним життям. Напрямом «Комунікація і мовлення» передбачено розвиток мовленнєвих вмінь та навичок, налагодження роботи у команді, реалізацію спільних ідей, виховання культури поведінки. За усіма напрямами тематика занять в обох вікових категоріях однакова, а змістове наповнення і орієнтовні моделі різні. Такий підхід надає можливість дітям оволодівати знаннями поступово, на різних рівнях, а потім узагальнювати їх. При цьому, кожне заняття є самодостатнім, що дозволяє новеньким дітям долучатись до навчання у будь-який момент впродовж року.

На допомогу педагогам розроблені спеціальні рекомендації щодо організації освітньої роботи за програмою та методичні розробки до кожного заняття, у яких подається основна мета, обладнання, план заняття, орієнтовний зразок конструкції і місце для запису творчих знахідок викладача – «Скарбничка креативних ідей». Матеріальною базою та основним інструментом реалізації програмових завдань в залежності від віку дітей є набори LEGO Education, які відрізняються тематичною спрямованістю та розмаїттям деталей.

Підготовка вчителів. Ознайомлення з принципами навчання з LEGO®, структурою, змістовим наповнення та методикою викладання за програмою Креативність з LEGO® . Тривалість навчання – 4 години. Група до 5 осіб включно.

Марія Юрескул
Менеджер з розвитку освітніх рішень
Моб.: +380 99 021 13 55
e-mail: m.yureskul@ies.org.ua